Španělsko

Překrásné písečné pláže, čistá a až azurově modrá voda, mnoho historických a kulturních památek, ale především 300 slunečných dní ročně. Všechny tyto příjemné záležitosti čekají na turisty během jejich dovolené ve Španělsku.

madrid

Ať již rozhodnutí padne na Ibizu, kde si každý může dosytosti užívat místních písečných pláží, prohřátého moře, horkých slunečních paprsků a sladkého nicnedělání, nebo volba padne na metropoli Madrid a jeho nesčetné historické památky, Španělsko určitě nezklame žádného ze svých návštěvníků.

Na turisty zde čekají překrásná divoká příroda, historické a kulturní památky a jen ty nejlepší služby. Především památek je ve Španělsku nepřeberné množství a na poměrně malém území se jich nachází tolik jako nikde na světě. Na území dnešního Španělska se totiž během pestré historie vystřídalo několik kultur a vlivů.

Dodnes jsou hlavně v jižním Španělsku patrné stopy po nadvládě Maurů, stejně jako pozdější vliv Římanů a Arabů. Bohatá historie a především pobřeží Středozemního moře předurčilo Španělsko jako ideální rekreační destinaci pro většinu Evropanů.

Do Španělska se mohou turisté z České republiky dostat hned několika způsoby. Cesta autem či autokarem je ale velmi dlouhá, takže v posledních letech je stále oblíbenějším dopravním prostředkem pro cestu do Španělska letadlo. Stroje startující z Prahy, Brna, Ostravy, Pardubic a Karlových Varů přistávají nejčastěji v hlavním městě Madridu či v Barceloně, ze které je to na středomořské pobřeží jen několik desítek kilometrů.

Poměrně vyhledávanou možností je i železnice. Vlakem je možné se pohodlně dostat ve Španělsku téměř kam kamkoliv, neboť španělská železniční síť je velmi hustá.

Post Navigation